Realbud.com
kontakt@realbud.pl / 500 126 247   07:00 - 17:00
Kontakt / Zarejestruj się /
Waluta
Wszystkie artykuły
System Weber Decor – alternatywa dla drewnianej elewacji
WSTECZ
System Weber Decor – alternatywa dla drewnianej elewacji

Drewniane domy, popularne między innymi w Skandynawii, prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie. Nie są jednak tak trwałe ani szczelne, jak domy ceglane lub z bloczków. Dzięki najnowszym rozwiązaniom, takim jak system Weber Decor, można jednak pogodzić estetykę drewnianego domu ze stabilnością cegły i betonu. Elewacja, która wygląda jak deska? To możliwe! Jak ją wykonać?

Weber Decor – plusy elewacji imitującej drewno

Drewno to ponadczasowy, ekologiczny materiał, który jednak w ostatnich latach znacznie zdrożał, a do tego jest mało odporny na wilgoć czy ogień. Tymczasem tynk akrylowy, z powodzeniem imitujący drewno, jest znacznie tańszy nie tylko od naturalnych desek, ale też od materiałów mających wyglądać jak drewniane, wykonywanych na bazie matrycy silikonowej.

Weber Decor to system wykończenia ociepleń weber.therm, który jest nie tylko trwały, ale też bardzo atrakcyjny wizualnie. Można go stosować do wykończeń ścian i cokołów, jako elewację imitującą drewno czy też jako dodatkową ochronę przed uderzeniami mechanicznymi. Jest on wykonany na bazie styropianu fasadowego i wykończony za pomocą gotowych do użycia mas tynkarskich. Taka masa tynkarska o drobnym uziarnieniu może imitować cegłę, mur z kamyków czy też, jak w przypadku masy Modelino D, drewno.

Rozwiązanie to jest trwałe - gwarancja jest przyznawana nawet na 5 lat. Masa imitująca drewno ponadto ma właściwości biobójcze i trudno się pali, nie powoduje więc zagrożenia pożarem i jest bardzo odporna na pleśnienie, porastanie algami czy glonami i rozwijanie się w elewacji szkodliwych bakterii pod wpływem wilgoci. Produkty stworzone na bazie naturalnych żywic nie pękają. Jeżeli nie przeprowadzasz prac w warunkach zwiększonej wilgotności, nie tworzą się na nich także odspojenia - elewacja jest elastyczna i pracuje wraz z budynkiem, służy więc przez długie lata.

Weber decor - wygląd

Aplikacja tynku imitującego drewno – czy jest to trudne?

Taka elewacja może wydawać się pracochłonna, jej wykonanie jest jednak o wiele łatwiejsze, niż się wydaje. Systemy Weber są opracowywane tak, by były łatwe i intuicyjne w zastosowaniu. Poradzi sobie z tym nawet jeden wykonawca po zaledwie półgodzinnym szkoleniu. Masę nakłada się ręcznie, tak jak każdy inny tynk akrylowy.

Niewątpliwym plusem elewacji imitującej drewno jest możliwość samodzielnego ustalenia, jak szerokie będą "deski". Efekt uzyskuje się przez oddzielenie fug za pomocą ostrego narzędzia, nie musisz więc martwić się, że elewacja będzie niezgodna z projektem. Uzyskać można efekt deski gładkiej lub ryflowanej, położonej w pionie lub poziomie - możliwości jest bardzo wiele.

Przez pierwsze piętnaście minut fakturę tynku można swobodnie modyfikować - możesz uzyskać efekt gładszy lub przypominający nieheblowane drewno. Słoje i wzory charakterystyczne dla naturalnej deski tworzy się za pomocą specjalnego narzędzia, dedykowanego dla tej linii produktów. W zależności od użytego narzędzia możemy uzyskać najrozmaitsze rodzaje wykończeń.

 

Weber Decor - struktura

Czego będziesz potrzebować?

tynku

bejcy

- narzędzia do wykonywania imitacji słojów

 ZAPOZNAJ SIĘ Z FILMEM INSTRUKTAŻOWYM DOTYCZĄCYM SYSTEMU WEBER DECOR:
 

Po nałożeniu tynku należy zastosować bejcę, która nada mu wybrany przez Ciebie kolor. Koloryzując „deski”, warto dobrze przemyśleć sposób przecierania – dzięki temu także możesz stworzyć zróżnicowany wzór, który będzie sprawiał naturalne wrażenie, tak by Twój dom doskonale harmonizował z otoczeniem. Do wyboru masz takie odcienie, jak biała brzoza, sosna, palisander, mahoń, heban i inne popularne tonacje kolorystyczne. Twoje możliwości nie kończą się wraz z wybraniem motywu kolorystycznego - finalny efekt zależy w dużej mierze od tego, ile warstw bejcy nałożysz i w jaki sposób będziesz ją przecierać. Łatwo więc uzyskać całkowicie unikalny efekt.

Paleta kolorów bejcy Weber Lazur

Odpowiednio dobrana bejca akrylowa nie tylko nadaje tynkowi kolor naturalnego drewna, ale także utrwala materiał i uodparnia go na czynniki klimatyczne.

System Weber Decor – niedroga alternatywa dla drewna

Jest to tańsze, niż zakup silikonowej matrycy i środka antyadhezyjnego. Całkowity koszt materiałów, których potrzebujemy, aby wykonać metr kwadratowy elewacji, to zaledwie 29 zł według cen katalogowych netto. Zarówno tynk, jak i bejca są niezwykle wydajne - zużycie bejcy weber FM361 wynosi średnio 0,2 kg/m2 przy jednym malowaniu, zaś przy dwukrotnym pokrywaniu elewacji - około 0,35 kg/m2.

Weber Decor - elewacja

Tworzywa imitujące drewno na pewno zainteresują wszystkie osoby, które cenią sobie rustykalny wygląd domu, chcą jednak zarazem zastosować jak najbardziej praktyczne rozwiązanie. Jeżeli więc chcesz stworzyć elewację wyglądającą naturalnie, a zarazem niedrogą i wytrzymałą, warto zainwestować w system Weber Decor. System może być stosowany zarówno w przypadku budynków mieszkalnych, jak i niemieszkalnych, pod warunkiem, że ich wysokość nie przekracza 25 metrów. Nie powinno się też stosować systemu Weber Decor na ociepleniach opartych o wełnę mineralną ani w przypadku powierzchni poziomych lub nachylonych do poziomu.

WSZYSTKIE PRODUKTY POTRZEBNE DO WYKONANIA ELEWACJI IMITUJĄCEJ DREWNO ZNAJDZIESZ W  NAJNIŻSZEJ CENIE TYLKO W NASZYM SKLEPIE!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium