Realbud.com
kontakt@realbud.pl / 500 126 247   07:00 - 17:00
Kontakt / Zarejestruj się /
Waluta
Język
Wszystkie artykuły
Jak szybko i tanio wznieść ściankę działową?
Dostępność
Jak szybko i tanio wznieść ściankę działową?

Płyta gipsowa ORTH to nowoczesny materiał budowlany, który pozwala znacznie skrócić czas wznoszenia ścianek działowych oraz zaoszczędzić pieniądze – nie wymaga stosowania profili, tynków oraz dodatkowego wygłuszania. W sklepach Realbud metr kwadratowy ścianki działowej z płyty ORTH kosztuje teraz tylko 49 zł netto!

 

Ściany działowe, czyli nienośne, wewnętrzne przegrody oddzielające od siebie poszczególne pomieszczenia, powinny być przede wszystkim odpowiednio trwałe i zachowywać wysoką szczelność akustyczną. Na rynku budowlanym jest wiele materiałów przeznaczonych do tego celu, jednak większość z nich ma wady – jedne niedostatecznie tłumią dźwięki, inne są trudne w montażu, a jeszcze inne po prostu drogie. Płyta gipsowa ORTH o grubości 8 cm to natomiast rozwiązanie uniwersalne, które gwarantuje szybkie wykonanie ścianek o gładkiej powierzchni. To także stosunkowo lekki surowiec, dlatego zbudowane z niego ściany nie obciążają dodatkowo konstrukcji budynków.

 

Zamów on-line na realbud.com

 

Oszczędność i jeszcze raz oszczędność

Użycie płyt gipsowych ORTH umożliwia przede wszystkim zaoszczędzenie pieniędzy przeznaczonych na zakup materiałów budowlanych. Wznoszenie z nich ścianek nie wymaga stosowania zarówno surowców dodatkowo wygłuszających (np. wełny), jak i grubej warstwy zaprawy tynkowej. Ewentualną dodatkową czynnością jest położenie delikatnej warstwy gładzi gipsowej, która pozwoli perfekcyjnie wygładzić powierzchnię.

 

Kolejna oszczędność wiąże się ze znacznym skróceniem czasu pracy, a tym samym obniżeniem kosztów robocizny. Ścianki działowe z płyt nie wymagają czasochłonnego ustawiania konstrukcji z profili, jak w przypadku płyt kartonowo-gipsowych, a także dodatkowych prac tynkarskich. Nie trzeba również później czekać aż gruba warstwa zaprawy tynkarskiej odpowiednio przeschnie.

 

Zasady montażu

Bloczki gipsowe o wymiarach 666x80x500 mm łączy się ze sobą metodą pióro-wpust przy użyciu jedynie kleju gipsowego, który nanosi się na boczne krawędzie płyt. Dedykowane do płyt ORTH kleje nadają się również do szpachlowania lub wygładzania całej powierzchni ścian gipsowych. Powierzchnia płyt powinna być oczyszczona z kurzu i pyłu. Górną szczelinę pomiędzy ostatnią warstwą płyt a sufitem należy zaklinować do czasu przeschnięcia kleju, a następnie szczelnie wypełnić zaprawą gipsową lub pianą akustyczną. Kolejne warstwy płyt układa się z uwzględnieniem przesunięcia spoin pionowych o minimum 10 cm. Podczas prac powstaje niewiele odpadów budowlanych, co sprzyja utrzymaniu porządku.

 

Właściwości ścianek z płyt ORTH

Niewątpliwą zaletą ścian z płyt gipsowych ORTH jest ich trwałość – można w nich bez problemu wiercić i umieszczać kołki rozporowe, wbijać gwoździe, a na wzniesionych z nich ścianach wieszać ciężkie meble. Posiadają także wysoki stopień ognioodporności, dlatego można stosować je także jako ochronę ogniową elementów konstrukcyjnych.

 

Płyty gipsowe mają zwartą strukturę, dlatego bardzo dobrze tłumią dźwięki, co wpływa na podwyższony komfort akustyczny pomieszczeń. Gips to także materiał, który świetnie reguluje wilgotność – oddaje lub pochłania nadmiar pary wodnej, korzystnie wpływając na utrzymanie zdrowego mikroklimatu we wnętrzach.


W najnowszej promocji sklepów Realbud ściankę działową z płyt gipsowych ORTH o wymiarach 666x80x500 mm zbudujesz w cenie 49 zł netto za m2! To najniższa cena na rynku!

 

REALbon - 4000 zł na budowę domu!

Chcesz jeszcze bardziej obniżyć koszty inwestycji? Zrób zakupy w sklepie Realbud, aby otrzymać bon o wartości nawet 4000 zł na budowę wymarzonego domu. Wystarczy zgłosić się do programu, a kolejne promocje będą łączyć się ze sobą i jeszcze bardziej obniżać koszty Twojej inwestycji.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium