Realbud.com
kontakt@realbud.pl / 500 126 247   07:00 - 17:00
Kontakt / Zarejestruj się /
Waluta
Język
Wszystkie artykuły
Ogrodowy zestaw do zbierania wody opadowej SMART
Dostępność
Ogrodowy zestaw do zbierania wody opadowej SMART

 

Budowa przydomowego zbiornika retencyjnego to inwestycja, która procentować będzie przez wiele lat. W ramach rządowego programu „Moja Woda” możliwe jest uzyskanie dofinansowania na zakup i montaż takiej instalacji. Decyzję warto podjąć teraz, kiedy w sklepach Realbud trwa promocja na zestaw SMART spełniający wszystkie wymogi programu.

 

Gromadzenie wody deszczowej i roztopowej w przydomowych zbiornikach to najprostszy sposób na oszczędzanie cennej wody oraz walkę z wydłużającymi się co roku okresami suszy. Zebrane w ten sposób zapasy wykorzystywać można w każdej chwili do nawadniania posesji bez konieczności czerpania wody z sieci wodociągowej. Aby podlać ogród czy umyć auto, wystarczy uruchomić pompę, połączoną z podziemnym zbiornikiem zawierającym przefiltrowaną wodę opadową. To ekologiczne rozwiązanie, które jednocześnie pozwala obniżyć koszty związane nie tylko z poborem wody, ale także z odprowadzaniem deszczówki do kanalizacji.

 

Zestaw do zbierania wody opadowej SMART o pojemności 2200 l to jedna z najprostszych instalacji tego typu. Co najważniejsze – w pełni spełnia ona wymogi programu, które pozwalają na otrzymanie dofinansowania. Pełen zestaw do magazynowania wody opadowej SMART dostępny jest teraz w sklepach Realbud w promocyjnej cenie 3120 zł netto wraz z usługą darmowej dostawy na miejsce montażu. To obecnie najkorzystniejsza oferta na rynku.

 

Program „Moja woda”

Ogólnopolski program „Moja woda” ma na celu minimalizowanie skutków suszy w kraju poprzez budowę niewielkich zbiorników retencyjnych przy domach jednorodzinnych. Gromadzenie wody deszczowej lub roztopowej ułatwić ma nawadnianie przydomowej zieleni bez pobierania czystej wody z kranu. Dodatkowo pozwala też zmniejszyć skalę spływania nadmiarów wody opadowej do kanalizacji, a co za tym idzie, zapobiega lokalnym podtopieniom w okresach wzmożonych opadów.

 

Program Moja Woda

 

W ramach programu możliwe jest uzyskanie dotacji wysokości do 5000 zł na budowę przydomowego zbiornika na wodę. Wsparcie finansowe może wynosić nawet do 80% kosztów całej inwestycji. Szczegółowe zasady otrzymania dotacji znajdują się na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Skład zestawu ogrodowego Smart

 

  1. Zbiornik

Podstawowym elementem zestawu jest zbiornik retencyjny EcoLine II o pojemności 2200 l. To cylindryczny zbiornik wykonany z polietylenu o bardzo wysokiej szczelności. Produkowany jest metodą formatowania rotacyjnego, dzięki czemu na jego powierzchni nie ma żadnych szwów ani łączeń, a produkt ma bardzo wysoki stopień wodoszczelności i 10-letnią gwarancję niezawodności. Można stosować go także w trudniejszych warunkach gruntowych, np. w przypadku wysokiego poziomu wód gruntowych na danym terenie. Zbiornik EkoLine II posiada rurę wznoszącą, pokrywę, trzy otwory wlotowe oraz jeden wylotowy (każdy o średnicy 110 mm).

 

  1. Filtr

Pod rurą dopływową zawieszony jest standardowy filtr koszowy, uniemożliwiający dostanie się do zbiornika zanieczyszczeń spływających wraz z wodą opadową. Średnica oczek w filtrze wynosi 9 mm.

 

  1. Pompa

Zestaw do magazynowania wody opadowej SMART wyposażony jest w automatyczną zatapialną pompę ciśnieniową GAP X80. Pompa o maksymalnej przepustowości 83 l/min. przeznaczona jest do nawadniania niewielkich trenów zielonych przy domach jednorodzinnych. Zapewnia ona także stałe ciśnienie w wężu w trakcie podlewania.

 

  1. Skrzynka ogrodowa

To element będący punktem poboru wody. Zawiera zawór, do którego wpiąć można wąż ogrodowy. Skrzynkę należy połączyć z pompą za pomocą rury tłocznej.

 

Zestaw do wody opadowej Smart

KLKNIJ POWYŻSZE ZDJĘCIE I ZAMÓW ONLINE!

 

Sposób działania

Podczas opadów lub roztopów woda z przydomowych rynien trafia do zbiornika, przepływając najpierw przez zawieszony na górze filtr koszowy. Tak oczyszczona woda za pomocą pompy trafia do punktu poboru, następnie do podłączonego do niego węża ogrodowego. Pompa umieszczana jest na dnie zbiornika. Urządzenie uruchamia się przez otwarcie zaworu w skrzynce ogrodowej. Po zamknięciu zaworu pompa automatycznie przechodzi w tryb czuwania.

 

Zestaw do magazynowania wody opadowej SMART to klasyczny system magazynowania wody opadowej, odpowiedni do terenów zielonych przy domach jednorodzinnych. To także najlepszy sposób na racjonalne i ekologiczne wykorzystywanie naturalnych zasobów wodnych oraz niższe rachunki.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium