Realbud.com
Sprzedaż inwestycyjna:500 126 247
Sprzedaż internetowa:530 710 580
Kontakt
Waluta
Produkty
Platforma do obsługi firm 
Wszystkie artykuły
Płyty OSB w wyjątkowej promocji Realbudu
WSTECZ
Płyty OSB w wyjątkowej promocji Realbudu

 

 

Płyty OSB to dziś praktycznie niezbędny element prac remontowo-budowlanych. Wszystko za sprawą ich uniwersalnych właściwości – są niezwykle trwałe, łatwe w obróbce oraz mają bardzo szerokie zastosowanie.


W sklepach Realbud metr kwadratowy płyty OSB polskiej marki Kronospan kosztuje teraz tylko 27,46 zł netto (85,81 zł netto za arkusz o powierzchni 3,125 m2). To wyjątkowa cena za produkt, który jest niezastąpiony niemalże podczas każdej budowy, większego remontu lub urządzania sklepów, magazynów czy stanowisk wystawowych.

 

Czym jest płyta OSB?

Płyty OSB (Oriented Strand Board) to materiał drewnopochodny, który powstaje w wyniku prasowania pod wysokim ciśnieniem i temperaturą prostokątnych wiórów drewna z żywicą syntetyczną. Żywica pełni funkcję spoiwa i ma właściwości wodoodporne. Barwa płyt zależy od tego, z jakiego gatunku drewna pochodzą wióry, a także od rodzaju żywicy – może być jasna, słomkowa lub jasnobrązowa.

 

Do produkcji płyt wykorzystuje się najczęściej wióry świerkowe i sosnowe, a także pochodzące z innych gatunków twardego drewna. Ważne jest odpowiednie ułożenie pasm: w warstwach zewnętrznych wióry układane są wzdłuż, a w wewnętrznej w poprzek płyty. Dzięki takiej metodzie produkcji płyty nie mają garbów i pęknięć oraz innych ukrytych wad wewnętrznych.

 

Płyty OSB w realbud.com

 

Szerokie zastosowanie

Trwałe i łatwe w obróbce płyty OSB są niezastąpione w budownictwie. Można używać ich m.in. do tworzenia pokryć dachowych (zamiast tradycyjnego deskowania) lub elementów konstrukcyjnych domów tworzonych metodą szkieletową, szalowania konstrukcji betonowych oraz jako podkładów lub okładzin podłogowych. Na placu budowy przydać mogą się także do wznoszenia tymczasowych ogrodzeń lub pokryw pustych otworów okiennych.

 

To materiał, który sprawdzi się również podczas remontów i prac adaptacyjnych. Można wykorzystać go do zabudowy i wykończenia skosów na poddaszach, aranżacji trudno dostępnych części piwnic czy wszelkich przeróbek pomieszczeń gospodarczych lub przybudówek.

 

Produkt ma także szerokie zastosowanie w meblarstwie, gdzie może służyć m.in. jako budulec półek, blatów czy szkieletów mebli tapicerowanych. To także niezastąpiony materiał w przypadku aranżacji powierzchni użytkowych – sklepów, stoisk wystawowych, hal produkcyjnych i magazynów. Z płyt OSB wznosić można stabilne i trwałe podesty, wybiegi, regały czy inne elementy wyposażenia.

 

Właściwości

  • Gładka powierzchnia płyt ułatwia wykonywanie z nich elementów konstrukcyjnych. Dużą zaletą jest możliwość dodatkowego szlifowania powierzchni płyt (jeśli to konieczne), gdyż zachowują one wówczas swoje właściwości mechaniczne, barwę oraz strukturę.

  • Odporność na wilgoć – dzięki wodoodpornym właściwościom żywicy syntetycznej płyty OSB mogą być wykorzystywane także w warunkach wilgotnych.

  • Recykling – płyty OSB to materiał składający się w prawie 90% z naturalnego drewna. Umożliwia to poddawanie ich recyklingowi i jest bezpieczne dla środowiska naturalnego. Co najważniejsze, to trwały surowiec o bardzo szerokim zastosowaniu, który można ponownie wykorzystać na wiele sposobów.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium