WEBERbase UNI W mesh och ulllim, 25 kg
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
WEBERbase UNI W-adhesive för mesh och ull är en m?ngsidig produkt designad för effektiv fixering av mineralull och polystyrenskivor, inklusive de som inneh?ller grafit.
Idealiskt för att skapa spackelskikt förstärkta med mesh p? mineralull och polystyren, samt för montering av expansionsfogprofiler, fönsterprofiler, fönsterbrädesprofiler och droppprofiler.
Den kännetecknas av hög vidhäftning till betong (? 0,60 MPa) även under torra förh?llanden. Dess enkla applicering och höga plasticitet underlättar montering och fyllning.
Dessutom, tack vare sin frostbeständighet efter härdning, är den en idealisk lösning för användning i olika väderförh?llanden. WEBERbase UNI W lim ger tillförlitligt stöd i professionella och hembyggda byggprojekt.
Teknisk data
| Förpackning: | Väska |
| Producent: | Weber |
| Volym: | 0,02 m3 |
| Appliceringstemperatur: | Från +5°C till +25°C |
| Vikt: | 25 kg |
| Höjd: | 0,5 m |
| Längd/djup: | 0,15 m |
| EAN-kod | 5900350282239 |
| Bredd: | 0,4 m |
| Tillverkarens index: | 14KSUNIW/25 |
| Nej. tillverkarens katalog: | 14KSUNIW/25 |
