WEBER.prim kompakt gipsgrundfärg, 20 kg med kvartsaggregat
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
Karakteristiska egenskaper
- ?nggenomsläpplig,
- frostbeständig efter torkning,
- förbättrar underlagets vidhäftning,
- minskar substratuppsugningsförm?ga,
- skapar en grov yta efter torkning.
Produktanvändning
- utjämning av underlagets sugförm?ga,
- förstärkning av det förstärkta lagret för putsmassor och murbruk,
- förbättra putsmassor och murbruks vidhäftning mot underlaget,
- för manuell och maskinell tillämpning.
Teknisk data
| Tillverkarens index: | 14WPG22C/20 |
| Bredd: | 0,35 m |
| Färg: | Vit |
| Nej. tillverkarens katalog: | 14WPG22C/20 |
| Volym: | 0,04 m3 |
| Producent: | Weber |
| Appliceringstemperatur: | +5°C till +25°C |
| Konsumtion: | 0,15-0,25 kg/m2 |
| Vikt: | 21 kg |
| Höjd: | 0,4 m |
| EAN-kod | 5900350263740 |
| Längd/djup: | 0,35 m |
