WEBER.pas extraclean silikat-silikon fasadputs, Lamm 1,5 mm, 30 kg
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
Produktens viktigaste egenskaper
- ?nggenomsläpplig
- antistatisk - resistent mot smuts
- resistent mot biologisk korrosion < li>effektiv - till och med upp till 20 % mindre förbrukning
- hög vidhäftning till underlaget
- färdig att använda, tillgänglig i 100 färger
< /h3> Appliceringsprodukt
- Färgad ytbehandling av betongväggar, väggar avslutade med grundputs, utformade i ljusa, pastellfärger
- Färgad ytbehandling av isoleringssystem baserade p? Frigolitisolering, designad i ljusa, pastellfärger< /li>
- För inomhus- och utomhusapplikationer
- För manuell och maskinell applikation
Färgval
< p>Weber dekorativa pl?ster tillverkas p? basis av naturligt marmoraggregat, som kan ha olika nyans beroende p? avlagringen. Kom därför ih?g att vid applicering av dekorputs att hela, odelbara väggytor ska putsas i sin helhet, utan avbrott i arbetet, fr?n samma produktionsbatch (samma batchnummer p? förpackningen). Putsarbeten bör organiseras p? lämpligt sätt, beroende p? storleken p? den putsade ytan och väderförh?llandena.
När du väljer färger bör du särskilt komma ih?g att de f?r olika färger i naturligt ljus och i artificiellt ljus. Skillnaderna beror ocks? p? den olika uppfattningen av färg p? papper och p? fasaden. Dessutom p?verkas färgintrycken av: olika texturer p? putsytor, luftfuktighet, ?rstid, omgivning, avst?nd till förem?let samt belysningens typ och karaktär. Den slutliga färgen som erh?lls beror ocks? till stor del p? bearbetningsförh?llandena.
| Appliceringstemperatur | fr?n +8& ;degC till +25°C |
| Öppettid | ca 30 minuter |
| H?llbarhet< /td> td> | 12 m?nader |
| Färger | 100 färger enligt färggruppen CRYSTAL |
| System | weber.therm NOVA |
| Referensdokument |
|
Teknisk data
| Volym: | 0,04 m3 |
| Konsumtion: | 2,2-2,6 kg/m2 |
| Vikt: | 30 kg |
| Höjd: | 0,35 m |
| Längd/djup: | 0,35 m |
| Bredd: | 0,35 m |
| Tillverkarens index: | 14WTD33E/30B15 |
| Nej. tillverkarens katalog: | 14WTD33E/30B15 |
| Färg: | 100 färger utan extra kostnad |
| Producent: | Weber |
