Silikat 18 cm, klass 15 N18 SZLACHTA 250x180x220, fabrik, 17,4 st/m2, 96 st/pall.
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
I byggmaterialsammanhang uppfyller "Silikat 18 cm klass 15 SZLACHTA 250x180x220" alla krav p? styrka och h?llbarhet. Dess m?tt, 250x180x220 mm, möjliggör effektiv murning av väggar.
Detta block, som tillhör h?llfasthetsklass 15 och med en tjocklek p? 18 cm, garanterar utmärkt värmeisolering. Det betyder att silikatväggar gjorda av denna typ av block definitivt bidrar till energibesparingar.
Användningen av silikatmaterial som detta blir allt vanligare inom byggnation. De är valda för sin tillförlitlighet och h?llbarhet. Tack vare tillverkaren, SZLACHTA, som är känd för den utmärkta kvaliteten p? sina produkter, uppfyller dessa silikatprodukter de högsta kraven p? säkerhet och h?llbarhet.
"Silikat 18 cm klass 15 SZLACHTA 250x180x220" är ett material som översätts till stabilitet och h?llbarhet för varje byggnad där den kommer att användas, b?de i samband med bostadshus och kommersiella byggnader.
Teknisk data
| Längd: | 250 mm |
| Höjd: | 0,22 m |
| Längd/djup: | 0,18 m |
| Bredd: | 0,25 m |
| Nej. tillverkarens katalog: | N18 |
| Konsumtion: | 17,5 stycken 1 m2 |
| Producent: | Silikater Szlachta |
| Värmeledningskoefficient: | 0,43 W/mK |
| Vikt: | 14,71 kg |
