Silikat 12 cm, klass 15 N12 SZLACHTA 240x120x220, fabrik, 17,5 st/m2, 128 st/blek
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
De tillgängliga silikatprodukterna inkluderar "Silikat 12 cm klass 15 SZLACHTA 240x120x220", som kännetecknas av sin praktiska och soliditet. Dess dimensioner är 240x120x220 mm, vilket gör att den kan användas i ett brett spektrum av strukturer.
Som klass 15 silikatblock ger denna produkt stabilitet och styrka, vilket är avgörande för konstruktionen av ytter- och innerväggar. . Tjockleken p? 12 cm hjälper till att upprätth?lla en idealisk balans mellan styrka och termisk effektivitet.
Att bygga väggar med dessa block blir effektivt tack vare deras exakta dimensioner. Detta underlättar användningen av silikater i olika byggskeden, vilket bidrar till en snabbare och mer ekonomisk byggprocess.
SZLACHTA är som tillverkare känt för sina högkvalitativa silikatmaterial. Deras silikatblock uppfyller stränga kvalitetsstandarder, vilket säkerställer deras h?llbarhet och styrka under ?ren. Att välja "Silikat 12 cm klass 15 NOBILITY 240x120x220" är en investering i byggnadskonstruktioners soliditet och tillförlitlighet.
Teknisk data
| Bredd: | 0,24 m |
| Tillverkarens index: | N12 |
| Nej. tillverkarens katalog: | N12/15 |
| Konsumtion: | 17,5 stycken 1 m2 |
| Producent: | Silikater Szlachta |
| Värmeledningskoefficient: | 0,6 W/mK |
| Vikt: | 9 kg |
| Längd: | 240 mm |
| Höjd: | 0,22 m |
| Längd/djup: | 0,12 m |
