PE100RC vattenrör 63x5,8 SDR11 PN16, 100 m spole, 1W,
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
PE 100-RC tryckrör: är bland annat avsedda för: för konstruktion av vattenförsörjningsnät, avloppsnät och för transport av aggressiva vätskor.
Rörsektioner, beroende p? deras diameter och syfte, kan anslutas med följande metoder :
- Stumsvetsning,
- Svetsning med elektrosvetsfogar,
- Anslutning med hjälp av klämbeslag.
Teknisk data
| Volym: | 0,003 m3 |
| Bredd: | 0,06 m |
| Applikation: | Vattenförsörjningsinstallationer |
| Producent: | TT PLAST |
| Tryck: | PN16 |
| Vikt: | 1,01 kg |
| EAN-kod | 4026294793172 |
| Längd: | 100m |
| Färg: | Blå |
| Material: | PE100 |
| Diameter: | 63 mm |
| Höjd: | 0,06 m |
| Förpackning: | skrolla |
| Längd/djup: | 1 m |
