Ovanjordspost DN80 NORSON RD 1,5 m, pulverlackerad
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
Ovanjordspost med en nominell diameter p? 80 mm och ett tryck p? 1,0 MPa. Brandpost med en automatisk dräneringsanordning i den nedre kammaren, utformad för att dra vatten fr?n en allmän rörledning med en nominell diameter p? 80 mm, vatten vid en temperatur p? upp till 40°C och ett tryck p? upp till 1,0 MPa. p>
KARAKTERISTIKA:< /strong>
- Skydd: UV-beständig polyesterfärg, 250-360 µm
- Flänsanslutningar: PN-EN 1092- 2-1999
- Nominellt tryck: 1,0 MPa; PN 10
- Intyg om överensstämmelse: CNBOP 1438-CPR-0143
Teknisk data
| Bredd: | 0,2 m |
| Färg: | Röd |
| Nej. tillverkarens katalog: | 1-131 802 150 10 |
| Diameter: | 80 mm |
| Producent: | NORSON |
| Appliceringstemperatur: | upp till +40ºC |
| Tryck: | 1 MPa |
| Vikt: | 42 kg |
| Höjd: | 2,15 m |
| Längd/djup: | 0,3 m |




