PE100 vattenrör 63x3,8 SDR17 PN10, 100 m spole
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
PE vattenrör är designat för tryckvattenöverföring. Produkten är gjord av högdensitetspolyeten, kännetecknad av hög motst?ndskraft mot korrosion, l?ga temperaturer och effekterna av kemiska föreningar. Tack vare detta kännetecknas produkten av l?ngvarig h?llbarhet till l?ga installations- och driftskostnader.
Polyetenrör kan anslutas med följande metoder :
- < li>stumsvetsning,
- svetsning med elektrosvetskopplingar,
- skruvade beslag.
Teknisk data
| Vikt: | 0,68 kg |
| Längd: | 100m |
| Färg: | Blå |
| Material: | PE100 |
| Diameter: | 63 mm |
| Höjd: | 0,07 m |
| Förpackning: | skrolla |
| Längd/djup: | 1 m |
| Volym: | 0,003 m3 |
| Bredd: | 0,07 m |
| Applikation: | Vattenförsörjningsinstallationer |
| Nej. tillverkarens katalog: | RPE100/17/63X3.8WG |
| Tryck: | PN10 |
| Producent: | Zinplast |
