PE100 vattenrör 50x4,6 SDR11 PN16, 100 m spole
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
PE vattenrör är designat för tryckvattenöverföring. Produkten är gjord av högdensitetspolyeten, kännetecknad av hög motst?ndskraft mot korrosion, l?ga temperaturer och effekterna av kemiska föreningar. Tack vare detta kännetecknas produkten av l?ngvarig h?llbarhet till l?ga installations- och driftskostnader.
Polyetenrör kan anslutas med följande metoder :
- < li>stumsvetsning,
- svetsning med elektrosvetskopplingar,
- skruvade beslag.
Teknisk data
| Förpackning: | skrolla |
| Längd/djup: | 1 m |
| Volym: | 0,002 m3 |
| Bredd: | 0,05 m |
| Applikation: | Vattenförsörjningsinstallationer |
| Nej. tillverkarens katalog: | RPE100/11/50X4.6WG |
| Tryck: | PN16 |
| Producent: | Zinplast |
| Vikt: | 0,64 kg |
| Längd: | 100m |
| Färg: | Blå |
| Material: | PE100 |
| Diameter: | 50 mm |
| Höjd: | 0,05 m |
