WEBER.pas premium silikon fasadputs, Lamm 1,5 mm, 30 kg
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
Produktens viktigaste egenskaper
- flexibel
- beständig mot smuts
- beständig mot biologisk korrosion
- effektiv - upp till 20 % mindre förbrukning
- h?llbar
- färdig att använda
Produktanvändning
< ul>Färgval
Weber dekorativa pl?ster tillverkas p? basis av naturligt marmoraggregat, vilket kan har en annan nyans beroende p? avlagringar. Kom därför ih?g att vid applicering av dekorputs att hela, odelbara väggytor ska putsas i sin helhet, utan avbrott i arbetet, fr?n samma produktionsbatch (samma batchnummer p? förpackningen). Putsarbeten bör organiseras p? ett lämpligt sätt, beroende p? storleken p? den putsade ytan och väderförh?llandena
När du väljer färger bör du särskilt komma ih?g att de f?r en annan färg i naturligt ljus och en annan färg i artificiellt ljus. Skillnaderna beror ocks? p? den olika uppfattningen av färg p? papper och p? fasaden. Dessutom p?verkas färgintrycken av: olika texturer p? putsytor, luftfuktighet, ?rstid, omgivning, avst?nd till förem?let samt belysningens typ och karaktär. Den slutliga färgen som erh?lls beror ocks? till stor del p? bearbetningsförh?llandena.
Teknisk data
| Höjd: | 0,35 m |
| Längd/djup: | 0,35 m |
| Tillverkarens index: | 14WTD34P/30B15 |
| Bredd: | 0,35 m |
| Färg: | 100 färger utan extra kostnad |
| Nej. tillverkarens katalog: | 14WTD34P/BB |
| Appliceringstemperatur: | Från +5°C till +25°C |
| Producent: | Weber |
| Konsumtion: | 2,2-2,6 kg/m2 |
| Ytterligare information: | Hållbarhet: 12 månader |
| Vikt: | 30 kg |
