WEBER.pas mosaik mosaik fasadputs, 15 kg, ca 3,5 kg/m2
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
Produktbeskrivning
Weber.pas mosaik är ett färdigt mosaikpl?ster baserat p? akrylharts och färgad kvartsaggregat. Uppfyller kraven i PN-EN 15824-standarden.
De viktigaste produktegenskaperna
- hög h?llbarhet: motst?ndskraftig mot mekaniska skador,
- l?g förbrukning: upp till 5 m2 fr?n ett paket
- lätt att applicera - flexibel< /li>
- redo att användas
- för manuell och mekanisk användning
- för interiör och exteriör
- minskad vattenabsorption
- för gipsputs och gipsskivor och kartong
- 24 attraktiva mönster
Produktapplikation< /h3> < p>Weber.pas mosaik dekorativ mosaikputs används för: - dekorering och efterbehandling av särskilt tunga ytor invändigt och utvändigt
- dekoration av arkitektoniska detaljer inuti
ul> Produkten kan inte användas p? ytor som utsätts för kapillärt stigande vatten och konstant vattenbelastning, det vill säga p? väggarna i duschkabiner, runt badkar och tvättställ.
- dekorering och efterbehandling av särskilt tunga ytor invändigt och utvändigt
- dekoration av arkitektoniska detaljer inuti ul>
Produkten kan inte användas p? ytor som utsätts för kapillärt stigande vatten och konstant vattenbelastning, det vill säga p? väggarna i duschkabiner, runt badkar och tvättställ.
Rekommendationer
Weber.pas mosaikmosaikputs rekommenderas speciellt för:
- bygga socklar, staketstolpar, trapping?ngar, trappavslutning, korridorfinish och arkitektoniska detaljer
- puts och gipsputs inomhus , efter grundning med en djupt penetrerande grundfärg
Använd inte p? ytor som utsätts för kapillärt stigande vatten och konstant vattenbelastning, t.ex. duschkabinsväggar, runt badkar, tvättställ etc.
Använd inte utan att grunda underlaget.
Applicera inte om underlaget och omgivningstemperaturen under appliceringen är lägre än + 5° C.
Teknisk data
| EAN-kod | 5900350286664 |
| Nej. tillverkarens katalog: | 14WTD355/15M10/ |
| Tillverkarens index: | 14WTD355/15M10 |
| Producent: | Weber |
| Volym: | 0,04 m3 |
| Appliceringstemperatur: | +5°C till +25°C |
| Vikt: | 15 kg |
| Höjd: | 0,25 m |
| Längd/djup: | 0,25 m |
| Bredd: | 0,25 m |
