Ull 15 cm ISOVER AKU-PLATE; 0,037 W/mK; 4,32 m2/förpackning; 20 paket/pall.
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
APPLIKATION
Akustisk isolering:
- ljusa mellanväggar
- undertak
- väggbeklädnader och höljen
Värmeisolering:
- skiktade murade väggar
- skelettsköldväggar
- gardinväggar av hallar som fyllning av profilpl?t och kassetter
- golv p? reglar
Aku-Płyta finns i skivor med tjocklek 50, 75, 100 mm och en bredd p? 600 mm, vilket motsvarar standardavst?nd och höjd för gipssystemprofiler. Dessutom finns Aku-Płyta i 120 och 150 mm tjocklek, vilket möjliggör universell användning, t ex i golv p? reglar, hallar etc.
Teknisk data
| Tjocklek: | 5901644653179 |
| Utanför: | 0,037 W/mK |
| Volym: | 15 cm |
| Vikt: | 1,2 m |
| Dimension: | A1 |
| Antal på pall: | 0,25 m |
| EAN-kod | 0,037 W/mK |
| Nej. tillverkarens katalog: | 0,6 m |
| Tillverkarens index: | 4,32 m2/förpackning |
| Producent: | 4,32 m2/förp |
| Färg: | 20 paket/pall. |
| Insida: | 101220018 |
