Ull 15 cm EUROWOOL RULL M-11 NOVA; 0,039 W/mK; 6,0 m2/rulle; 24 rullar/pall
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
EUROWOOL M-11 NOVA mineralull med en tjocklek p? 15 cm och en värmeledningskoefficient p? 0,039 W/mK är ett isolerande material dedikerat till effektiv isolering av innerväggar. Denna produkt är lätt och flexibel, vilket underlättar installationen av mineralull p? innerväggen, vilket säkerställer perfekt passform till de isolerade ytorna. Mineralull är perfekt för värme- och akustisk isolering av lätta mellanväggar, undertak samt väggbeklädnad och höljen.
Med garanterad elasticitet beh?ller EUROWOOL M-11 NOVA ull sina isolerande egenskaper under l?ng tid, samtidigt som den är en icke brandfarlig produkt enligt klass A1. Som ett ?nggenomsläppligt material gör det att du kan bibeh?lla rätt mikroklimat inne i rummen. Denna produkt är en ekologisk lösning som uppfyller europeiska standarder, vilket bekräftas av CE-märkningen.
EUROWOOL M-11 NOVA-ull ger en effektiv barriär mot värmeförlust och akustiskt skydd, vilket är avgörande i bostads- och industribyggen . Oavsett om den kommer att användas p? vindar, i ytterväggar eller i mellanväggar är denna ull ett utmärkt val för dig som letar efter högkvalitativ invändig isolering.
Teknisk data
| Dimension: | A1 |
| EAN-kod | 0,039 W/mK |
| Antal på pall: | 0,35 m |
| Tillverkarens index: | 6,0 m2/rulle |
| Nej. tillverkarens katalog: | 0,4 m |
| Färg: | 24 rullar/pall |
| Producent: | 6,0 m2/rulle |
| Tjocklek: | 4810192095663 |
| Utanför: | 0,039 W/mK |
| Volym: | 15 cm |
| Appliceringstemperatur: | Rulla |
| Vikt: | 1,2 m |
