Stift för infästning av isolering 10x200 PLAST - 250 st/förp.
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
Funktioner och fördelar
- installation i alla underlag (kategori A| B| C| D| E)
- produkt rekommenderas för djup installation i värmeisolering (med en värmeisoleringsplugg )| minskar värmegenomsläppligheten och garanterar en homogen fasadyta
- st?lspik möjliggör enkel och problemfri installation av expansionszonen i underlaget
- exakt utformning av pluggen gör det möjligt att uppn? de bästa parametrarna att använda en förankringszon reducerad till 25 mm< /li>
- hög styvhet hos plattan (0|4 kN/mm) säkerställer isoleringssystemets stabilitet och motverkar vibrationer orsakade av vindsugkrafter
- produkten ger de nödvändiga tekniska parametrarna till en l?g kostnad
- möjlighet till installation med en extra KWL-skiva tillgänglig i diametrar 90| 110| 140 mm.
Applikationer
- fasadisoleringssystem (ETICS)
- polystyrenskivor
- ullskivor mineral
- träullsskivor
- polyuretanskivor
- lätta värmeisoleringsskivor
Certifierade för
- betong C20/25-C50/60
- massiv tegel
- kanalbetongplattor
- solid silikattegel
- silikat tegel ih?lig ut
- lättbetongblock
- lättbetong ih?liga block
- lättbetongkomponenter
- luftbetong.
Teknisk data
| Höjd: | 0,3 m |
| Längd/djup: | 0,4 m |
| Bredd: | 0,3 m |
| EAN-kod | 5906675210643 |
| Nej. tillverkarens katalog: | KI-200 |
| Tillverkarens index: | KI-200 |
| Producent: | Koelner |
| Färg: | Vit |
| Förpackning: | Paket |
| Vikt: | 5,14 kg |
| Dimension: | 10x200 |
