PE100RC vattenrör 32x3,0 SDR11 PN16, 200 m spole, 2W
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
PE 100-RC tryckrör: är bland annat avsedda för: för konstruktion av vattenförsörjningsnät, avloppsnät och för transport av aggressiva vätskor.
Rörsektioner, beroende p? deras diameter och syfte, kan anslutas med följande metoder :
- Stumsvetsning,
- Svetsning med elektrosvetsfogar,
- Anslutning med hjälp av klämbeslag.
Teknisk data
| Färg: | Blå |
| Höjd: | 0,03 m |
| Diameter: | 32 mm |
| Längd/djup: | 1 m |
| Förpackning: | skrolla |
| Bredd: | 0,03 m |
| Applikation: | Vattenförsörjningsinstallationer |
| Nej. tillverkarens katalog: | 11432 |
| Tryck: | PN16 |
| Producent: | TT PLAST |
| Vikt: | 0,282 kg |
| Längd: | 200m |
| EAN-kod | 4026294792519 |
| Material: | PE100 |
