Weber.floor 4960 - perifer expansionsfog gjord av svamp 5x30 mm - 15 m
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
Produktanvändning
Weber.floor 4960 - självhäftande perifer expansionsfog av svamp, avsedd för att göra vertikala perifera expansionsfogar före läggning av golvbruk. Använd runt alla väggar, pelare, rör, dörrkarmar etc. vertikala element. Tack vare sin höga flexibilitet kompenserar den för rörelser och vibrationer av undergolv och golv och akustiskt isolerar undergolv och flytande golv - det förhindrar bildandet av akustiska broar.
Produktens viktigaste egenskaper
- För att göra perifera expansionsfogar
- Självhäftande
- Icke-absorberande< /li>
- Hög flexibilitet< /li>
- För flytande golvsystem
- Förhindrar bildandet av akustiska broar
Teknisk data
| Förpackning: | Rulla |
| Vikt: | 0,01 kg |
| Höjd: | 0,4 m |
| Längd/djup: | 0,04 m |
| Bredd: | 0,4 m |
| Nej. tillverkarens katalog: | 14FL4960/15/30x5 |
| Producent: | Weber |
| EAN-kod | 5900350191838 |
