Weber PC241, 5 kg, fasadrengöringsvätska
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
Produktens viktigaste egenskaper
- lätt att använda
- miljövänlig
- hög rengöringseffektivitet
Tekniska data
Lagring och transport
Förvara i en tättsluten beh?llare, skydda mot frost och höga temperaturer. H?llbarheten är 12 m?nader fr?n tillverkningsdatumet.
Förbrukning
- 0,1 - 0,3 kg/m2
Beredning av underlag
< p>Grov smuts , om möjligt, avlägsnas mekaniskt med en spatel, borste, etc. Ett underlag med god sugkraft bör fuktas tills det är mättat med vatten, d? absorberar det inte rengöringsvätskan.
Förh?llanden under användning och inställning
Omgivningens och väggarnas temperatur f?r inte vara lägre än +5°C eller högre än +25°C.
< h3>Implementeringsinstruktioner< /h3>
Applicera rengöringsvätskan p? den rengjorda ytan. Efter 15-20 minuter, skölj med rent vatten och l?t torka. Upprepa rengöringsproceduren vid behov. Den rengjorda och torkade ytan kan m?las med Weber fasadfärg.
Teknisk data
| Konsumtion: | 0,1 - 0,3 kg/m2 |
| Vikt: | 5,2 kg |
| Höjd: | 0,35 m |
| Längd/djup: | 0,15 m |
| Bredd: | 0,25 m |
| Nej. tillverkarens katalog: | 14WPC241/05 |
| Tillverkarens index: | 14WPC241/05 |
| Producent: | Weber |
| Förpackning: | Burk |
