Wavin 400/160 genomg?ngsbas
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
En icke-entrébox som möjliggör direkt anslutning av regnvatten eller sanitära avloppsrör placerade i marken.
L?dan är tillverkad av polypropen (PP) med förstärkningsribbor, avsedd för anslutning av vertikala stamrör Ø400. Sockeln har en flödesränna i botten med ett inlopp och ett utlopp som avslutas med en hylsa anpassad för anslutning till slätväggiga PVC-U-rör Ø160.
Egenskaper
Förpackning< /h3>
| Vikt | 2,7 kg |
|---|---|
| Volym | 0,15 m? |
| Minsta beställningskvantitet | 1 st |
Teknisk data
| Vikt: | 2,7 kg |
| Längd: | 562 mm |
| Höjd: | 0,4 m |
| Längd/djup: | 0,56 m |
| Bredd: | 0,4 m |
| Nej. tillverkarens katalog: | 3023946 |
| Applikation: | genomgående bas 160 för korrugerat rör 400 |
| Producent: | Wavin |
| Ytterligare information: | bas med tätning, genom 160 |
