WEBER PG212 primer, 10 kg, djupt penetrerande
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
Produktens viktigaste egenskaper
Grundvätska för fasadfärger
- skapar ett lager som skiljer putsen fr?n färgen
- minskar bildandet av utblomningar p? färgytan
- frostbeständig efter torkning
- minskar underlagets sugförm?ga
- förbättrar vidhäftningen till underlaget
- ?nggenomsläpplig
- för manuell applicering< /li>
Produktanvändning
- Grundning av underlaget för m?larfasader i komplexa Webers ytterväggsisoleringssystem.
- Grundning av mineraliska underlag (cement, cement-kalkputs, betong) för tunn- skikt polymer-mineralputs färgad i massan, silikat och silikat-silikonputs
- Vätskan rekommenderas som ett skikt som skiljer polymer-mineralputsen fr?n fasadfärgen i weber.therm WINTER< /strong> lösning.
Rekommendationer
Det rekommenderas inte att använda preparatet p? oskyddade ytor. Atmosfärisk nederbörd p? horisontella eller lutande ytor.
Tekniska data
Teknisk data
| Vikt: | 10,2 kg |
| Höjd: | 0,35 m |
| EAN-kod | 5900350276467 |
| Längd/djup: | 0,25 m |
| Tillverkarens index: | 14WPG212/10 |
| Bredd: | 0,2 m |
| Volym: | 0,04 m3 |
| Nej. tillverkarens katalog: | 14WPG212/10 |
| Appliceringstemperatur: | från +2°C till +20°C |
| Producent: | Weber |
| Konsumtion: | 0,2 kg/m2 |
| Egenskaper: | 1,0 g/cm3 +-10 % |
