WEBER KS143 lim för mesh och frigolit, 25 kg
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
Produktens viktigaste egenskaper
- mycket god vidhäftning mot mineraliska underlag och isoleringsmaterial,
- finns i vitt, < li>?nggenomsläpplig,
- utmärkta appliceringsegenskaper,
- resistent mot väderförh?llanden.
Produktapplikation
- Fixering av mineralull och polystyren i Webers isoleringssystem p? nybyggda byggnader och byggnader som genomg?r termisk renovering< /li>
- Fästa expansionsfogprofiler, fönsterprofiler, fönsterbrädesprofiler etc.
Teknisk data
| Konsumtion: | 4,0-4,5 kg/m2 |
| Vikt: | 25 kg |
| Höjd: | 0,5 m |
| Längd/djup: | 0,15 m |
| Bredd: | 0,4 m |
| EAN-kod | 5900350191647 |
| Nej. tillverkarens katalog: | 14WKS143/25 |
| Tillverkarens index: | 14WKS143/25 |
| Producent: | Weber |
| Volym: | 0,02 m3 |
