WEBER KS126 lim för mesh och frigolit, 25 kg, förstärkt
Producent:
Weber
Produktkod:
1791
Kod EAN:
5900350193184
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Cena netto:
119,64 kr
/op.
Pris:
Lager:
40 op.
Ledtid
Ja
Lub
Har du några frågor?
Beskrivning
Produktens viktigaste egenskaper
- mycket god vidhäftning mot mineraliska substrat och alla isoleringsmaterial
- t?lig mot mekanisk p?verkan
- avsedd för manuell och maskinell applikation
- ?nggenomsläpplig
- utmärkta applikationsegenskaper
- resistent mot väderförh?llanden
Produktapplikation
- Fixering av vit och grafit polystyren, extruderad polystyren, mineralull och resolskum i Weber isoleringssystem p? nyuppförda byggnader som genomg?r värmerenovering
- Infästning av isoleringsskivor i renoveringssystem
- Installation av ett nätförstärkt skikt i värmeisoleringssystem och i Webers renoveringssystem
- Utjämnande av mindre ojämnheter i underlaget< /li>
- Infästning av lätta arkitektoniska detaljer, t ex dekorprofiler
- Infästning av expansionsprofiler, fönsterprofiler, fönsterbrädesprofiler etc.
li>
Rekommendationer
Det är INTE TILL?T att applicera ett nätförstärkt lager p? ett hängande nät utan att först applicera murbruk p? underlaget!
För murbruk som börjar stelna i hinken, tillsätt inte vatten för ?teranvändning.
I bottenv?ningen (2 meter fr?n markytan), bör det förstärkta lagret vara dubbelt.
Tjockleken p? det torkade förstärkta lagret bör inte vara mindre än 3 mm, och nätet bör placeras i 2/3 av dess totala tjocklek, räknar fr?n botten av isoleringsskivorna.
Teknisk data
| Appliceringstemperatur: | Från +5°C till +25°C |
| Konsumtion: | 4 - 4,5 kg/m2 |
| Vikt: | 25 kg |
| Höjd: | 0,5 m |
| EAN-kod | 5900350193184 |
| Längd/djup: | 0,2 m |
| Tillverkarens index: | 14WKS126/25 |
| Bredd: | 0,4 m |
| Färg: | grå |
| Nej. tillverkarens katalog: | 14WKS126/25 |
| Förpackning: | Väska |
| Producent: | Weber |
Relaterade produkter
Pokaż pełną wersję strony
