Ull 5 cm KNAUF NatuRoll Pro ROLLER; 0,039 W/mK; 18,48 m2/rulle; 24 rullar/pall
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
KNAUF NatuRoll Pro mineralull med en tjocklek p? 5 cm och en värmeledningskoefficient p? ?D = 0,039 W/mK är ett effektivt isoleringsmaterial avsett för montering p? innerväggar. Det är en hydrofobiserad produkt, som skyddar mot utveckling av mikroorganismer samtidigt som förm?gan att penetrera vatten?nga bibeh?lls. Denna egenskap gör KNAUF mineralull idealisk för att isolera innerväggar, samtidigt som den erbjuder utmärkta termiska och akustiska egenskaper.
Produkten kännetecknas av ökad styvhet och beh?ller sin form, vilket underlättar appliceringen och säkerställer l?ngvarig prestanda. Ullen levereras i korta, bekväma rullar som har utformats för enkel installation, inklusive enklare expansion för att p?skynda installationsarbetet. KNAUF mineralull är även användarvänlig tack vare användningen av ECOSE-teknik, vilket gör att den är behaglig att ta p?, mindre dammig och luktfri.
Det är en lösning som rekommenderas för värme- och akustisk isolering i olika byggprojekt, fr?n privata lägenheter till kontors- och kommersiella ytor. Användningen av KNAUF-ull stöder ocks? skydd mot värmeförluster och bidrar till energibesparingar. Dessutom ger dess brandmotst?nd en extra säkerhetsniv? i byggnader.
Teknisk data
| Vikt: | 1,2 m |
| Dimension: | A1 |
| Antal på pall: | 0,8 m |
| Nej. tillverkarens katalog: | 0,8 m |
| EAN-kod | 0,039 W/mK |
| Producent: | 18,48 m2/rulle. |
| Tillverkarens index: | 18,48 m2/rulle |
| Insida: | 730074 |
| Färg: | 24 rullar/pall |
| Utanför: | 0,039 W/mK |
| Volym: | 5 cm |
