Ull 20 cm EUROWOOL RULL M-11 NOVA; 0,039 W/mK; 4,8 m2/rulle; 24 rullar/pall
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
EUROWOOL M-11 NOVA mineralull med en tjocklek p? 20 cm och en värmeledningskoefficient p? 0,039 W/mK är ett högeffektivt isoleringsmaterial avsett för montering p? innervägg. Detta är det optimala valet för ull för isolering av innerväggar i bostads- och kommersiella byggnader, där b?de värme- och akustisk isolering krävs.
Denna ull, tack vare sin flexibilitet och elasticitet, anpassar sig perfekt till den isolerade ytan, vilket garanterar fr?nvaron av köldbryggor och exceptionell isoleringseffektivitet. Det är lätt, vilket underlättar bearbetning och installation, samtidigt som de beh?ller sina isolerande egenskaper under ?ren.
Eurowol M-11 Nova är ett ?nggenomsläppligt material, vilket gör att rum som är isolerade med denna produkt "andas", bibeh?lla ett optimalt mikroklimat. Tack vare klassificeringen A1, ökar denna ull brandsäkerheten i byggnaden, vilket är särskilt viktigt vid invändig isolering.
Produkten är ekologisk, uppfyller europeiska standarder märkta med CE-symbolen , vilket bekräftar dess höga kvalitet och överensstämmelse med tillämpliga standarder. Eurowoolull för innerväggar ger en effektiv isolerande barriär, förbättrar användarkomforten i rummen och bidrar till att minska uppvärmningskostnaderna.
Teknisk data
| Volym: | 20 cm |
| Appliceringstemperatur: | Rulla |
| Vikt: | 1,2 m |
| Dimension: | A1 |
| EAN-kod | 0,039 W/mK |
| Antal på pall: | 0,35 m |
| Tillverkarens index: | 4,8 m2/rulle |
| Nej. tillverkarens katalog: | 0,4 m |
| Färg: | 24 rullar/pall |
| Producent: | 4,8 m2/rulle |
| Tjocklek: | 4810192095670 |
| Utanför: | 0,039 W/mK |
