Ull 15 cm ISOVER UNI-MAT RULLE; 0,039 W/mK; 6,9 m2/rulle;
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
APPLIKATION Värme- och akustisk isolering av lutande tak.
ANDRA APPLIKATIONER Värme- och akustisk isolering:
– vindar och oanvända,
– ventilerade platta tak,
– golv och tak mellan reglar,
– ramkonstruktioner av trä och st?l.
< stark >PRODUKTEGENSKAPER
Matta gjord av mineralull fr?n glasfibrer. En universalmatta som fungerar perfekt i alla typiska applikationer. Den har en mycket bra värmeledningskoefficient ?D = 0,039 w/mK.
LAGRING
Fabriksförpackade produkter kan förvaras i öppna lager. När en pall är uppackad eller mekaniskt skadad, ger inte en pall skydd mot fukt.
REKOMMENDATIONER
För att minska köldbryggor i ett lutande tak, bör en tv?a -lager värmeisoleringssystem rekommenderas (längs och tvärs över takbjälken). För att erh?lla optimal värmeisolering är den rekommenderade isoleringstjockleken i ett sadeltak i ett tv?skiktssystem = 300 mm.
Teknisk data
| Volym: | 15 cm |
| Vikt: | 1,2 m |
| Dimension: | A1 |
| Antal på pall: | 0,35 m |
| Nej. tillverkarens katalog: | 0,35 m |
| Producent: | 6,9 m2/rulle |
| EAN-kod | 0,039 W/mK |
| Insida: | 101200415 |
| Tillverkarens index: | 6,9 m2/rulle |
| Utanför: | 0,039 W/mK |
