Ull 10 cm KNAUF NatuRoll Pro ROLLER; 0,039 W/mK; 9,24 m2/rulle; 24 rullar/pall
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
KNAUF NatuRoll Pro mineralull med en tjocklek p? 10 cm och en värmeledningskoefficient p? 0,039 W/mK är ett isolerande material som är effektivt för att isolera innerväggar och förbättra rumsakustiken. Hydrofobisering i hela tjockleken säkerställer motst?ndskraft mot fukt och skyddar mot utveckling av mikroorganismer. Denna produkt, som kännetecknas av utmärkta termiska och akustiska isoleringsparametrar, är ocks? icke brandfarlig och brandbeständig, vilket ökar säkerheten vid användning.
KNAUF isoleringsmattor är styva och beh?ller sin form, vilket underlättar installationen och säkerställer l?ngtidsbevarande av isoleringsegenskaper. . Deras struktur underlättar snabb installation och exakt fyllning av utrymmet, vilket är avgörande för byggnadens energieffektivitet. De korta och bekväma m?tten p? rullarna är anpassade till standardm?tten p? byggnadsutrymmen, vilket minimerar behovet av att skära och justera materialet.
KNAUF NatuRoll Pro-ull är ?nggenomsläpplig, vilket hjälper till att upprätth?lla rätt mikroklimat i rum och förhindrar kondensering av vatten?nga. ECOSE-tekniken som den produceras i säkerställer den ekologiska aspekten av användningen, vilket minskar p?verkan p? den naturliga miljön. Den är idealisk för användning i modernt bostadsbyggande, vilket säkerställer komfort och energieffektivitet.
Teknisk data
| Vikt: | 1,2 m |
| Dimension: | A1 |
| Antal på pall: | 0,8 m |
| Nej. tillverkarens katalog: | 0,8 m |
| EAN-kod | 0,039 W/mK |
| Producent: | 9,24 m2/rulle. |
| Tillverkarens index: | 9,24 m2/rulle |
| Insida: | 730140 |
| Färg: | 24 rullar/pall |
| Utanför: | 0,039 W/mK |
| Volym: | 10 cm |
