Takull 6 cm RAVATHERM SW Tak 70; 0,039 W/mK;
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
RAVATHERM SW Tak 70 takull, 6 cm tjock, är ett avancerat isoleringsmaterial tillverkat av högdensitetsmineralull, idealiskt för användning som det övre lagret av värmeisolering p? platta pl?ttak.
Denna produkt utmärker sig lätt att skära och montera, vilket möjliggör snabb och effektiv installation.
Materialets obrännbarhet och h?llbarhet säkerställer säkerhet och l?ngsiktig kvalitet.
RAVATHERM SW Roof 70-ull erbjuder utmärkta isolerings- och termiska egenskaper och akustik, vilket ökar komforten vid användning av byggnaden.
Den är hydrofob, vilket ger skydd mot fukt, och dess höga smältpunkt och A1-reaktion p? brandklass garanterar säkerheten .
Den kännetecknas av värmeledningskoefficient ? = 0,039 W/mK, hög tryckh?llfasthet (CS(10) > 70 kPa), dragh?llfasthet (TR ? 15 kPa) och punktbelastning (PL( 5) ? 700 N), vilket gör det till ett idealiskt val för effektiv takisolering i olika byggprojekt.
Teknisk data
| Längd/djup: | Mineralull |
| Bredd: | 1,2 m |
| Antal på pall: | 1,2 m |
| Nej. tillverkarens katalog: | 7.5000 kg |
| Plats för installation: | 1005929 |
| Insida: | Ravago |
| EAN-kod | 0,039 W/mK |
| Vikt: | 2 m |
