Takull 10 cm RAVATHERM SW Tak 30; 0,038 W/mK;
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
RAVATHERM SW Tak 30 takull med en tjocklek p? 10 cm är en innovativ isolering av lätt mineralull, avsedd att användas som en- eller dubbelskikts bottenisolering p? plana pl?ttak.
< p>Denna produkt utmärker sig genom sin lätthet att skära och montera, vilket underlättar snabbt och effektivt installationsarbete. Materialets icke brännbarhet och h?llbarhet säkerställer l?ngvarig kvalitet och säkerhet.RAVATHERM SW Roof 30-ull erbjuder utmärkta isolerande egenskaper, b?de termiska och akustiska, vilket säkerställer komfort och energieffektivitet.
< p>Den är hydrofob, vilket skyddar mot fukt, och dess höga smältpunkt och reaktion p? brandklass A1 garanterar säkerhet.Med tekniska parametrar som värmeledningskoefficient ? = 0,038 W/mK, tryckh?llfasthet ( CS(10) > 30 kPa), spänning (TR ? 15 kPa) och punktbelastning (PL(5) ? 400 N), det är en ekologisk och effektiv lösning för takisolering som uppfyller höga krav p? modern konstruktion. p>
Teknisk data
| Vikt: | 2 m |
| Längd/djup: | Mineralull |
| Bredd: | 1,2 m |
| Antal på pall: | 1,2 m |
| Nej. tillverkarens katalog: | 7.5000 kg |
| Plats för installation: | 1005961 |
| Insida: | Ravago |
| EAN-kod | 0,038 W/mK |
