SECCO flytande filmtejp, 50 m, bredd 125 mm
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
Användning:
Secco Band används för att skapa flexibla tätningar p? platser med ökad stress (s? kallade kritiska platser) i v?ta och fuktiga rum. Den används i hörn, kanter, expansionsfogar, i badrum, kök, pannrum, tvättstugor, p? terrasser, balkonger, simbassänger, toaletter, biltvättar, slakterier etc. Den säkerställer tätskikt av skikt under keramiska plattor och minskar spänningar p? isolerade ytor. . Den kan användas i och utanför byggnader. Lämpliga underlag inkluderar cement, cement-kalkputs, betong, lättbetong, betongblock, gipsskivor och andra systemskivor för gipsskivor, cementgolv, etc.
Tekniska data:
- material: TPE-plast, polyesterväv,
- m?tt: 120/70mm x 50 meter,
- förpackning: 1 st,
- produkten har COBR Technical Approval PIB och Hygienic Intyg fr?n National Institute of Hygiene.
Teknisk data
| Vikt: | 0,04 kg |
| Höjd: | 0,15 m |
| Längd/djup: | 0,1 m |
| Bredd: | 0,1 m |
| EAN-kod | 5901535410249 |
| Nej. tillverkarens katalog: | 17/17B/01-0002 17/17B/01-0090 |
| Tillverkarens index: | 17/17B/01-0002 17/17B/01-0090 |
| Producent: | Secco |
| Färg: | Grå, vit |
| Förpackning: | 50 meter |
