SECCO Flexifol 2 flytande folie - 14 kg
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
KARAKTERISTIKA
En tv?komponents, permanent elastisk tätningsmassa som efter härdning skapar ett vattentätande membran som är resistent mot trycksatt vatten och frost. Isolerar mot inträngning av radon fr?n underlaget.
ANVÄNDNING
- som vattentätande beläggning i fuktiga och v?ta utrymmen (simbassänger, tvättstugor, duschar, badrum etc. ), i dammar, p? stödmurar
- för isolering av källarväggar och grunder
FÖRDELAR
- mycket motst?ndskraftig mot väderförh?llanden
- skyddar mot radon
- för arbeten ovan och under jord
- t?lig mot kontakt med klorerat vatten
Teknisk data
| Producent: | Secco |
| Applikation: | ca 1,5 kg/m2 / 2 lager, 2-3 kg / 3-4 lager |
| Appliceringstemperatur: | från +5 °C till +35 °C |
| Torktid: | 12 timmar för väggar/24 timmar för beklädnad |
| Vikt: | 14,5 kg |
| Höjd: | 0,35 m |
| Längd/djup: | 0,3 m |
| EAN-kod | 5901535409229 |
| Bredd: | 0,3 m |
| Färg: | grå |
| Nej. tillverkarens katalog: | 17/17C/01-0052 |
| Förpackning: | Hink |
