SECCO FLEXIFOL flytande folie 1 - 2,5 kg
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
KARAKTERISTIKA
Enkomponents, halvflytande tätningsmassa som skapar en flexibel, tät vattentätande beläggning för keramiska plattor för väggar och golv.
< strong>APPLIKATION
- som vattentätande beläggning under vägg- och golvbeläggningar gjorda av keramiska plattor
- för isolering av rum utsatta för tillfällig fukt (kök, badrum, tvättstugor , källare, terrasser)
ANVÄND
- som vattentätande beläggning under vägg- och golvbeläggningar gjorda av keramiska plattor
- för rumsisolering utsatt för tillfällig fukt (kök, badrum, tvättstugor, källare, terrasser)
Teknisk data
| Torktid: | 1,5 – 3 h / första lagret ca 6 h / andra lagret |
| Vikt: | 2,5 kg |
| Höjd: | 0,2 m |
| EAN-kod | 5901535409199 |
| Längd/djup: | 0,15 m |
| Färg: | Blå |
| Bredd: | 0,15 m |
| Förpackning: | Hink |
| Nej. tillverkarens katalog: | 17/17C/01-0049 |
| Appliceringstemperatur: | Från +5°C till +35°C |
| Producent: | Secco |
| Konsumtion: | 1÷1,5 kg/m2 |
