Remmers WP Sulfatex, 25 kg
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
Tillämpningsomfattning h3 > - Fuktsäker isolering av källare i gamla byggnader
- Tätning av socklar i gamla byggnader
- Tätning av tankar mot att vatten pressar fr?n utsidan
< li>Skydd mot fukt fr?n sidan av underlaget vid vattentätning av element i kontakt med marken - Byggnadselement i kontakt med dricksvatten
- Salthaltiga underlag
< /ul>
Egenskaper
- Täthet mot trycksatt vatten
- Hög motst?ndskraft mot sulfater, l?g halt av aktiva alkalier (SR/NA)
- Mycket god vidhäftning till substratet
- Hög ?nggenomsläpplighet vatten
- Kemisk beständighet enligt DIN 4030 upp till exponeringsniv?: XA2
Teknisk data
| Längd/djup: | 0,3 m |
| Bredd: | 0,2 m |
| EAN-kod | 4004707037099 |
| Nej. tillverkarens katalog: | 43025 |
| Tillverkarens index: | 43005 |
| Producent: | Remmers |
| Appliceringstemperatur: | +5 °C till +30 °C |
| Insida: | Ja |
| Konsumtion: | 1,6 kg/m²/mm |
| Utanför: | Ja |
| Ytterligare information: | två lager rekommenderas |
| Torktid vid 20°C: | 24 timmar |
| Vikt: | 25 kg |
| Höjd: | 0,3 m |
