Remmers DS Protect (2x20 m) - Högh?llfast, trelagers skyddsmatta med separationsfunktion
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
Trelagers skyddsmatta för Remmers DS Protect-systemet
Egenskaper:
-Hög tryckh?llfasthet
- Vattenavledning med hög kapacitet
-Beständighet mot röta
Användningsomr?de:
-Skydd av byggnadselement i kontakt med marken i befintliga och nybyggda byggnader
-Skyddsskikt enligt DIN 18533
-Skyddsskikt enligt WTA 4-6 anvisning
-Vertikal dränering enligt DIN 4095
-Horisontell dränering element i flera v?ningar och underjordiska parkeringsplatser
Teknisk data
| Förpackning: | Rulla |
| Insida: | Ja |
| Appliceringstemperatur: | -30 °C till +80 °C |
| Utanför: | NEJ |
| Vikt: | 30 kg |
| Höjd: | 2 m |
| Längd/djup: | 0,5 m |
| Bredd: | 0,5 m |
| EAN-kod | 4004707046374 |
| Nej. tillverkarens katalog: | 82301 |
| Tillverkarens index: | 82301 |
| Producent: | Remmers |
