WEBER.pas modelingino C fasadputs, imitation av tegel och arkitektonisk betong
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
VIKTIGASTE PRODUKTEGENSKAPER
- t?lig mot algtillväxt
- lätt att forma strukturen arkitektonisk betong eller tegel
- tryck av tegelfogar gjorda med en speciell silikonmall
- finish med weber.ton azurbl? akrylbets
PRODUKT TESTVIDEO (ARKITEKTURBETONG):
PRODUKTAPPLIKATION
- Färgad efterbehandling av betongväggar och socklar
- Bearbetning av weber.therm isoleringssystem avsedda att imitera arkitektonisk betong eller tegelfasad
- Bearbetningsskikt i weber.therm isoleringssystem utsatt för risk för mekanisk p?verkan < /ul>
- i isoleringssystem baserade p? mineralull
- p? ytor som inte är skyddade mot nederbörd
- horisontella eller lutande ytor
- P? grund av gipsens mycket fina struktur m?ste underlaget vara förberedd mycket noggrant.
- Det rekommenderas att applicera gipset med Weber PH951-mallar.
- Pl?stret är avsett för manuell applicering. Gipset gnuggas inte p? traditionellt sätt. Metoden för att applicera och avsluta gipset beror p? den önskade effekten.
- Den 'rustika tegeleffekten' erh?lls genom att applicera tv? färger av gipsmassa (principen att applicera 'v?tt i v?tt') fr?n samma färggrupp.
- Använd inte putsen p? horisontella eller lutande ytor
- Utför inte arbete under förh?llanden av ökad luftfuktighet (hög risk för att mallar lossnar)
- För det förstärkta lagret, använd endast Weber KS125 lim och tillsatsbruk.
Det rekommenderas inte att använda gips:
REKOMMENDATIONER
Teknisk data
| Volym: | 0,04 m3 |
| Konsumtion: | 2,0 - 2,8 kg/m2 |
| Vikt: | 25 kg |
| Höjd: | 0,3 m |
| EAN-kod | 5900350193009 |
| Längd/djup: | 0,3 m |
| Tillverkarens index: | 14WTDMOD/25C05/AG |
| Bredd: | 0,3 m |
| Färg: | grå |
| Nej. tillverkarens katalog: | 14WTDMOD/25C05/AG1 |
| Förpackning: | Hink |
| Producent: | Weber |
