WEBER FIX EASY kakellim 25 kg C1T gjort flexibel
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
Weber FIX EASY C1T kakellim är ett mycket effektivt Weber stengodslim, speciellt designat för applikationer där optimal vidhäftning och flexibilitet krävs. Utmärkt som ett lim för Weber stengods, möjliggör det problemfri applicering av stengodsplattor med en maximal storlek p? upp till 40x40 cm, p? ytor som utsätts för ökad belastning, inklusive p? balkonger upp till dimensioner 1,2x1,5 m. Det erbjuder ocks? möjligheten till direkt applicering p? gipsskivor utan behov av grundning, vilket avsevärt snabbar upp appliceringsprocessen.
Weber stengodslim, som en tunnskiktsprodukt, till?ter applicering av ett lager upp till 6 mm tjock, samtidigt som den beh?ller sina frostbeständiga egenskaper. Detta är en idealisk lösning inte bara inomhus utan även utomhus, inklusive bostadshus, kommersiella och serviceanläggningar.
De underlag som weber FIX EASY C1T kakellim kan användas p? är betong, tegel, betong och silikat block, cement-kalkputs och reparationsbruk. Denna produkt ger ocks? utmärkt vidhäftning till icke-absorberande sten, vilket gör den till en m?ngsidig lösning för en mängd olika efterbehandlingsprojekt. Dess egenskaper gör att den kan användas i en mängd olika förh?llanden, vilket säkerställer h?llbarhet och tillförlitlighet i alla situationer.
Teknisk data
| Vikt: | 25 kg |
| Nej. tillverkarens katalog: | 14ZPEASY/25 |
| Producent: | Weber |
| EAN-kod | 5900350269025 |
| Tillverkarens index: | 14ZPEASY/25 |
| Volym: | 0,02 m3 |
| Appliceringstemperatur: | Från +5°C till +25°C |
| Konsumtion: | 2-5 kg/m2 |
