Vattenmätare DN15 R80 varmvatten, Q1,6 m3/h, Picoflux typ, L-110 mm
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
En vattenmätare är en anordning för att mäta volymen vatten som strömmar i slutna rör. Enheten kan arbeta i vertikalt och horisontellt läge. Vattenmätaren har en tydlig och läsbar vattenförbrukningsindikator. H?llbar, motst?ndskraftig mot korrosion och mekaniska skador. Den kännetecknas av hög precision och mätnoggrannhet.
Teknisk data
| Applikation: | För mätning av volymen varmvatten |
| Nej. tillverkarens katalog: | M0021 |
| Appliceringstemperatur: | Upp till 90°C |
| Producent: | Ecomess |
| Tryck: | 10 bar |
| Vikt: | 0,45 kg |
| Längd: | 110 mm |
| Höjd: | 0,1 m |
| EAN-kod | 5902488090212 |
| Längd/djup: | 0,15 m |
| Diameter: | 1/2 |
| Bredd: | 0,1 m |
