Spikar 2,8x 65 mm, förp 5 kg
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
Funktioner och fördelar
- tillverkat av kalldragen st?ltr?d
- platt huvud ger en bred slagyta och en viss tryckkraft
- slät spikskaft säkerställer m?ngsidighet av applikationer
- rutiga sp?r p? huvudet förhindrar att materialet glider p? spikhuvudet
- diamantgeometrisk blad underlättar spikdrivning
- finns i en version med galvaniserad zinkbeläggning för förbättrad korrosionsbeständighet.
Applikationer
- för allmänna applikationer
- trätakkonstruktioner
- fogbeslag snickeri
- trästaket| staket
- pergolor| träskydd| lusthus| bodar
- rammontering
- underlag - trä| strukturellt trä.
Teknisk data
| Vikt: | 5,2 kg |
| Längd: | 65 mm |
| Höjd: | 0,09 m |
| Längd/djup: | 0,2 m |
| EAN-kod | 5906675734347 |
| Bredd: | 0,14 m |
| Tillverkarens index: | T-GB-28065-5 |
| Nej. tillverkarens katalog: | T-GB-28065-5 |
| Färg: | Silver |
| Producent: | Koelner |
| Diameter: | 2,8 mm |
