Skyddshylsa 200 kort 110
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
Muffen fungerar som skydd för röret när det passerar genom väggen i en betongbrunn eller när röret passerar genom en byggnads grund.
Teknisk data
| Vikt: | 0,9 kg |
| Längd: | 110 mm |
| Höjd: | 0,11 m |
| Längd/djup: | 0,25 m |
| Tillverkarens index: | KGF-S/B 200/110 |
| Bredd: | 0,25 m |
| Färg: | vit |
| Nej. tillverkarens katalog: | KGF-S/B 200/110 |
| Diameter: | 200 mm |
| Producent: | Hydrobud |
| Applikation: | Täckning och tätning av PVC-rör vid genomföringar genom väggar och betongringar. |
