Skyddshylsa 160 kort 110
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
Beslag används för passager genom byggnadsväggar (väggar och tak), PVC-U-kanaler.
< span>Mufflen har en packning som säkerställer täthet och förhindrar att grundvatten kommer in i brunnen eller byggnaden.
Teknisk data
| Vikt: | 0,42 kg |
| Längd: | 110 mm |
| Höjd: | 0,11 m |
| Längd/djup: | 0,2 m |
| Tillverkarens index: | KGF-S/B 160/110 |
| Bredd: | 0,2 m |
| Färg: | vit |
| Nej. tillverkarens katalog: | KGF-S/B 160/110 |
| Diameter: | 160 mm |
| Producent: | Hydrobud |
| Applikation: | Täckning och tätning av PVC-rör vid genomföringar genom väggar och betongringar. |
