Självnivellerande bruk WEBER.FLOOR 4310 CT-C25-F7, 25 kg, (2-50 mm)
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
WEBER.FLOOR 4310 CT-C25-F7 självnivellerande murbruk är en innovativ cementprodukt berikad med polypropenfibrer, vilket avsevärt ökar dess h?llbarhet. Detta bruk är utmärkande för sin förm?ga att snabbt skapa släta, jämna golvytor, vilket till?ter g?ngtrafik bara 2-4 timmar efter applicering. Den används flitigt i byggbranschen, idealisk för mattor, PVC, kork, linoleum och för golvpaneler och parketter.
Det är ocks? en idealisk lösning för hartsgolv, där det efter minst 7 dagar fr?n kl. applicering 10-mm lager, är det möjligt att lägga hartser. Dessutom fungerar detta bruk perfekt med dekorativa cement- och polymergolv, tack vare dess l?ga alkalitet, vilket säkerställer kompatibilitet med olika typer av mattlim.
Produkten kan användas b?de maskinellt och för hand, vilket gör arbetet lättare och till?ter dess användning i olika byggförh?llanden. Dess ekologiska natur, bekräftad av EMICODE EC1 PLUS-certifikatet, garanterar l?ga utsläpp av skadliga ämnen, vilket är fördelaktigt för b?de användare och miljön.
WEBER.FLOOR 4310 CT-C25-F7 självnivellerande bruk, p? grund av dess egenskaper rekommenderas den särskilt för användning i nya eller renoverade bostadshus, kontor, sjukhus, skolor, butiker, biografer och andra offentliga anläggningar. Det säkerställer h?llbarhet, estetik och funktionalitet hos golven, och möter behoven hos de mest krävande byggprojekten.
Teknisk data
| EAN-kod | 5900350184595 |
| Producent: | Weber |
| Tillverkarens index: | 14FL4310/25/PL |
| Förpackning: | Väska |
| Volym: | 0,02 m3 |
| Appliceringstemperatur: | +10°C till +25°C |
| Konsumtion: | 1,7 kg/m2 |
| Vikt: | 25 kg |
| Nej. tillverkarens katalog: | 14FL4310/25/PL |
