Silikat 18 cm klass 15 BARLINEK 250x180x240, fabrik, 15 st/m2, 80 st/blek
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
Silikat 18 cm klass 15 BARLINEK 250x180x240 tillhör gruppen silikatprodukter med exceptionell styrka och h?llbarhet. Tack vare sina parametrar p? 250x180x240 mm är detta silikatblock perfekt för konstruktion av silikatväggar.
Utmärkt av sin stabilitet och h?llbarhet är det ett av de mest effektiva silikatmaterialen för att bygga väggar. Det möjliggör snabb utveckling av byggnadsarbeten, samtidigt som strukturens soliditet och h?llbarhet säkerställs.
Användningen av silikater i form av silikatblock, s?som Silikat 18 cm klass 15 BARLINEK 250x180x240, översätts till utmärkt byggnadens värmeisolering och akustiska egenskaper. Tack vare detta är det möjligt att öka livskomforten och avsevärt minska kostnaderna för att upprätth?lla värme inne i byggnaden.
Tillverkad av det välrenommerade företaget BARLINEK, Silicat 18 cm klass 15 BARLINEK 250x180x240 är en symbol av hög kvalitet och h?llbarhet. Det är ett utmärkt val för dem som värdesätter tillförlitlighet och estetik, och samtidigt letar efter byggmaterial med ett utmärkt förh?llande mellan kvalitet och pris.
Teknisk data
| Producent: | Barlinek |
| Konsumtion: | 16,5 st/m2 |
| Vikt: | 15,8 kg |
| Längd: | 25 cm |
| Höjd: | 0,24 m |
| Längd/djup: | 0,25 m |
| Bredd: | 0,18 m |
| Nej. tillverkarens katalog: | SB18/24 klass 15 |
