SECCO Flexifol 2 flytande folie - 21 kg
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
Tv?komponent, högtrycks, flexibel, resistent mot aggressiva kemikalier (syror, klorider, sulfater som finns i atmosfärisk nederbörd och i marken), mineralvattentätande murbruk för flexibel tätning av underlag i och utanför byggnader, vertikal och horisontell vattentätning , särskilt vattentätande badkar, tak i underjordiska garage, tunnlar, underjordiska passager, simbassänger, vatten- och avloppstankar, isolerande terrasser, balkonger, grundsocklar, trappor, tätande tak med betongbas.
< /p>
Exceptionellt motst?ndskraftig mot vatten - även i konstant kontakt med det, utmärkt l?ngtidsbeständighet mot väderförh?llanden, bra rept?lighet, bra bärförm?ga och hög vatten?nggenomsläpplighet. Den resulterande beläggningen är grov och lämplig för applicering av keramiska plattor. Den är lätt att använda och kan appliceras p? ytor med komplexa former. Den finns i gr? färg.
S? här använder du:
För att f? konsistensen av kitt, häll dispersionen i beh?llaren och blanda tillsätt pulveringrediensen. Blanda tills en homogen massa erh?lls (ca 3-4 min), sedan efter ca 5 min. blanda murbruket igen.
Fördelar:
- för interiör och exteriör
- vattentät
- porös beläggning
- flexibel
Inuti hinken finns en mindre beh?llare med ingrediensen som ska blandas.
Teknisk data
| Höjd: | 0,4 m |
| EAN-kod | 5903364601492 |
| Längd/djup: | 0,35 m |
| Färg: | grå |
| Bredd: | 0,35 m |
| Förpackning: | Hink |
| Nej. tillverkarens katalog: | 17/17C/01-0053 |
| Appliceringstemperatur: | från +5°C till +25°C |
| Producent: | Secco |
| Konsumtion: | ca 1,5 kg/m2/1 mm |
| Torktid: | 12 timmar för väggar/24 timmar för beklädnad |
| Vikt: | 21 kg |
