SDS-PLUS-5X borr 10x310 mm
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
| Detaljer | |
|---|---|
| Diameter (D) mm | 10.00 |
| Total längd (L2) mm | 310 |
| Arbetslängd (L1) ) mm | 250 |
Produktens främsta fördelar
Borr för murverk och betong
SDS plus-5X-borren möjliggör mycket effektiv borrning i armerad betong
- Den geometriska formen p? det 4-bladiga huvudet förhindrar att det fastnar och g?r sönder, vilket möjliggör optimal drift
- Variabel huvudvinkel och design med fyra sp?r. aktiverad. snabb borttagning damm för att öka hastigheten. borra och mindre. slitage
- Centreringsspets styr borren fr?n början för effektiv drift och exakt h?ldiameter
Produktbeskrivning
SDS plus-5X borr möjliggör mycket effektiv borrning i armerad betong. Den geometriska formen p? 4-bladshuvudet förhindrar att det fastnar och g?r sönder, vilket möjliggör optimal drift. Huvudet med variabel vinkel, tillsammans med stora och korta dammborttagningssp?r i en fyrtr?dig design, möjliggör snabb dammborttagning s? att borrkronan snabbt och med minskat slitage kan borra igenom betong och armering. För effektivt arbete och för att f? ett h?l med exakt diameter styr centreringsspetsen borren fr?n första början och förhindrar att den rör sig. Denna borrkrona rekommenderas för borrning i murverk, betong och armerad betong. Borren passar alla borrhammare med SDS plus-h?llare.
Beviset p? den höga kvaliteten p? borren är att den uppfyller kvalitetsstandarden PGM Masonry Drill Bit Association Board, vilket kräver att man gör h?l med hög noggrannhet, exakt borrning och bra fästning.
Teknisk data
| Diameter: | 10 mm |
| Vikt: | 0,15 kg |
| Längd: | 310 mm |
| Nej. tillverkarens katalog: | 2,608,833,801 |
| Producent: | Bosch |
| EAN-kod | 6949509223548 |
| Tillverkarens index: | 2,608,833,801 |
