Rund gatavlopp DN600 D-400 H100 COFUNCO spärr, g?ngjärn upp till 120°, hus med 90? säkerhetsl?s, stötdämpande insats, m?lad, halkskyddsyta, segjärn, dräneringsyta ca 9270 cm2
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
Götavlopp i gjutjärn, klass D400, frig?ng 600 mm COFUNCOför toppen av avloppsbrunnar. Lika ofta kallad genombruten lucka i enlighet med den europeiska standarden PN-EN 124-2:2015-07, dess tillverkning gjordes med segtjärn tillverkat i enlighet med den europeiska standarden GS ISO 1083/EN1563, nodularitet > 95 %, cementit mindre än 2 %. Bästa kvalitet segjärn, patenterad Cronifer-legering, egna kemiska formler, olika typer av segjärnslegeringar utvecklade för individuella belastningsklasser D, E och F.
Avloppet har hög estetik värden, gjorda med högsta gjutnoggrannhet och täckta med den bästa korrosionsskyddande epoxi-polyesterbeläggningen med högtemperaturpolymerisation. Korrosionstester, t ex avlopps?ngor; h?llbarhet 16 g?nger större än beläggning med asfaltfärg och 12 g?nger större än beläggning med bituminös färg. Plats för utveckling Grupp 4 - (min. klass D400) vägar (inklusive g?ng- och körvägar), härdade vägkanter och parkeringsplatser, för alla typer av vägfordon. Trafikintensitet, destination, genomsnittlig trafik; till?tet antal fordon per timme 210, genomsnittligt antal fordon per dag 5000 per dag.
- Galler med största dräneringsarea 9270 cm2
- G?ngjärn galler, öppning upp till 120° - stöldskydd
- Galler med spärrstängning - stöldskydd
- Galler med tv? antirotationsskydd - rotationsl?s < li>Galler med säkerhetsl?s 90° – skydd mot självstängning
- Galler med lyftkraft < 12 kN - lätt att lyfta
- Kroppen - stötdämpande insats med en speciell profil runt hela kroppens omkrets
- nyckeln l?ter inte, det "klickar" under drift
< /p>
M?tt och vikt:
- Diameter – 600 mm < li>Höjd – 100 mm
- Vikt – 40 kg
Teknisk data
| Längd/djup: | 80 m |
| Bredd: | 80 m |
| Antal på pall: | 12 st. |
| Nej. tillverkarens katalog: | 6173 VOYAGER |
| Vikt: | 40 kg |
| Producent: | Cofunco |
| Endurance: | D400 |
| Plats för installation: | Vägar och parkeringsplatser för alla typer av vägfordon. |
| Material: | Gjutjärn |
| Höjd: | 10 m |
