Ramstift FF1 10x160 - nyckel, förpackning om 25 st
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
Funktioner och fördelar
- FF1 ramplugg med krage utformad för att fästa h?rda material| som st?l
- rostfritt st?lbelagd sexkantskruv med krage (även T40) kan installeras med hjälp av en sexkantig monteringsbit|
- invändig hylsgeometri utformad s?| för att anpassa sig till skruvhuvudet
- stiftets design ger multiaxiell expansion
- markeringar av ingjutningsdjupet underlättar exakt installation
- den speciella nylonformeln till?ter för att erh?lla de högsta parametrarna i alla kategorier av substrat enligt ETAG 020 (A| B| C| D).
Applikationer
- dörr- och fönsterkarmar
Användning
- betong C12/15-C50/60
- solid tegel
- solid silikat tegel
- perforerat silikat av tegel
- perforerat tegel
- perforerat lättbetongblock
- luftbetong.
Teknisk data
| Höjd: | 0,11 m |
| Längd/djup: | 0,09 m |
| Bredd: | 0,27 m |
| Nej. tillverkarens katalog: | R-FF1-N-10K160 |
| Producent: | Koelner |
| EAN-kod | 5906675267029 |
| Tillverkarens index: | R-FF1-N-10K160 |
| Vikt: | 1,5 kg |
