Pipelife kollektivbas 630/200 utan tätning
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
Sockeln möjliggör direkt anslutning av regnvatten eller sanitära avloppsrör placerade i marken.
Sockeln är gjord av polypropen (PP) med förstärkningsribbor, avsedd för anslutning av vertikala stamrör Ø630. Sockeln har en flödesränna i botten med tre inloppsstudsar och en utloppsstuds, som avslutas med hylsor anpassade för att anslutas till slätväggiga PVC-U-rör Ø200.
Socklarna har Eurosocket-hylsor för anslutning till slät eller slät rör Pragma typ för Pragma strukturrör. För att ansluta Pragma-röret med en Eurosocket-sockel, använd en PVC-sockelkontakt eller en off-center adapter. För att ansluta ett slätt rör med en Pragma-sockel, använd en stabiliseringsring med en packning
Teknisk data
| EAN-kod | 5905485446174 |
| Bredd: | 0,72 m |
| Färg: | orange |
| Nej. tillverkarens katalog: | 3496101238 |
| Diameter: | 712/637/630 |
| Producent: | Pipelife |
| Applikation: | samlingsbas för axelrör 630 |
| Ytterligare information: | kollektiv 200, passage + två inlopp (höger + vänster) i en vinkel på 45 grader. |
| Vikt: | 21,9 kg |
| Höjd: | 0,47 m |
| Längd/djup: | 0,72 m |
