PE100RC gasrör 63x5,8 SDR11, 100 m spole, Wavin
Filer att ladda ner
Möjliga leveransalternativ
Har du några frågor?
Beskrivning
Segmentrör för distribution av gasbränslen.
R?materialet för deras produktion är högdensitetspolyeten (PE HD) klass PE 100 och PE 100-RC.
Rörsektioner kan anslutas med följande metoder: metoder:
- stumsvetsning
- svetsning med elektrosvetsfogar
Teknisk data
| EAN-kod | 4026294792212 |
| Material: | PE100 |
| Färg: | Gul |
| Höjd: | 0,06 m |
| Diameter: | 63 mm |
| Längd/djup: | 1 m |
| Förpackning: | skrolla |
| Bredd: | 0,06 m |
| Volym: | 0,0040 m³ |
| Producent: | Wavin |
| Applikation: | Gasinstallationer |
| Vikt: | 0,4 kg |
| Längd: | 100m |
